KAYSERİ KOMBİ SERVİSİ

kayseri kombi servisi tamiri

KAYSERİ KOMBİ SERVİSİ

Arıza yapan ya da bakim zamanı gelen kombileriniz için Kayseri kombi servisi hizmet sunmaktadır. Yaz kış sıcak suyunuzu sağlayan, kışın ısınmak için temel aracınız olan kombilerin arızalanması hayatı felç eder. Bu yüzden kombi arızası durumunda en hızlı şekilde müdahale etmek gerekir.

Kombi Arızaları

Kombilerde yaşanan arızalar basit bir arıza olsa dahi sizi panikletebilir. Çoğu zaman arıza koduna bakarak arıza sebebi anlaşılır. Ancak kendi müdahalenizle düzeltemeyeceğiniz arızalar için profesyonel destek şarttır. Bu durumlarda servisimizi arayarak kombinizi güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kombi Bakımı

Kombiler kış boyunca aralıksız olarak çalışan cihazlardır. Bu da kombinizin bakıma ihtiyacı olması anlamına gelir. Aksi takdirde kombinizin verimi düşecek ve eskisi gibi ısıtmayacaktır. Bu yüzden kombilerinize bakım yaptırmak kombinizin ömrünü uzatacaktır. Kombinizin bakım ve onarımı için Kayseri kombi servisi size hizmet sunmaktadır.

Radyatör Temizliği

Radyatörlerin içerisinde sürekli olarak döngü halinde olan su bulunmaktadır. Bu da peteklerin içerisinde biriken kir ve tortu anlamına gelir. Bunlar temizlenmediği takdirde petekler tam olarak ısınmayacaktır. İşte bu yüzden her sene radyatör temizliği yaptırmanız gerekir.

Profesyonel Servis

Uzun yıllardır Kayseri'de hizmet veren firmamız, profesyonel şekilde hizmet sunmaktadır. Böylece kombileriniz için gerekli olan teknik destek usta ellerden sağlanacaktır. Sürekli olarak hizmete açık olan servisimiz sayesinde kombi arızaları en kısa sürede son bulacaktır.


Kışa Girerken Kombi Bakımınızı Yaptırmayı Unutmayın

Kombi bakım ve onarım ustaları, yıl boyunca faaliyet gösteren kombilerin kesintisiz çalışmasını sağlamak için kış öncesi yıllık periyodik bakım yapılması gerektiği konusunda uyarırlar. Kombinasyon kombinin bakımı yılda en az bir kez, sonbaharda veya yaz başında Kayseri kombi bakımı ustaları tarafından önerilir.

Evde Kombi Bakım Nasıl Yapılır?

Kombiyi korumak için, önce sıcak suyun ve ısıtıcının yanma durumunu kontrol edin. Kombinin su geçirmezliği kontrol edilir. Ardından kombinin içi açılır ve tozlanma durumu kontrol edilir. Kombinin yanma odasındaki brülör temizlenir. Ardından, kombideki elektrik bağlantı noktaları ve çizgiler kontrol edilir. Ardından genleşme tankı kontrol edilir ve basınç çubuğu ayarlanır. Kombinasyon ısıtıcısının dönüş hattındaki filtre temizlenir. Bu işlemleri Kayseri kombi bakımı aracılığı ile yaptırabilirsiniz.

Neden Kombi Temizliği?

İstenen sonucu elde etmek, tasarruf etmek, daha az sorun yaşamak, kış aylarında oluşabilecek sorunları tespit etmek ve kombi ömrünü artırmak için önceden müdahale etmek için, bakımın yapılması gerekmektedir.

Kullanıcı istenilen etkinliği alamıyor, Tasarruf yapamıyor, Kış aylarında daha fazla sorun, Cihazdaki artış nedeniyle bakım maliyetleri, Kısa servis ömrü, Olası arızalar tespit edilemiyor ve kış dönemi servis yoğunluğuyla aynıdır. Çünkü müdahale gecikmekte ve kısa süreli kullanıma maruz kalmaktadır. Ancak kombinin pahasına değiştirilmesi gerekebilir. En kısa zamanda Kayseri kombi bakımı randevusu olarak işlemleri yaptırabilirsiniz.

Kombi Bakımını Servise Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evinize gelen servis ekiplerinin izninin olduğundan emin olun, karışmasına izin verilmemelidir. Servis sırasında ne yapılacağı hakkında bilgi istenmelidir.
Kombi kapısını önceden açmadan sıcak su ısıtma testi ve ısıtma sistemi kullanarak kombiın çalışmasını kontrol ettiğinizden emin olunmalıdır.Kombinizin kritik güvenlik bileşenleri; Limit basınç sensörünün ve çekiş durumunun kombiye geri monte edildiğinden, su deposu ve karter filtrelerinin ısıtıcı besleme hattı yönünde temizlendiğinden ve sorunların kombilerde yoğuşma ile çözüldüğünden emin olunmalıdır.